Comex

Schody z klinkieru – informacje

stopnice

Schody z klinkieru są ozdobą całej posesji. To niemal stały element elegancko odświeżonego domu lub nowej nieruchomości. Stanowią jednocześnie wizytówkę, jak i zaproszenie do środka. Stąd właśnie wielu inwestorów podejmuje decyzję, by zrobić schody zewnętrzne z klinkieru. Z pewnością nie jest to najtańsze z możliwych rozwiązań, niesie jednak za sobą kilka zalet. Warto zatem przeliczyć czy można sobie pozwolić na większy wydatek, ale mieć najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim zewnętrzne schody klinkierowe to same zalety:

  • są eleganckie i podnoszą wartość wizualną nieruchomości;
  • nie wymagają skomplikowanych zabiegów związanych z czyszczeniem i konserwacją;
  • są mrozoodporne i trwałe;
  • wraz z zestawem stopnic klinkierowych z wypukłą strukturą, stanowią ochronę antypoślizgową;
  • są dobrym sposobem zwiększenie wartości nieruchomości.

Schody z klinkieru — elegancja na zewnątrz

Na klinkier składają się naturalne składniki, takie jak glina i piasek. Proces wypalania w bardzo wysokiej temperaturze sprawia, że w finale otrzymujemy elegancki produkt wykończeniowy do domu. Do tego naturalny i przyjazny środowisku. Trudno się zatem dziwić, że coraz więcej właścicieli domów rozważa możliwość zrobienia zewnętrznych schodów z klinkieru. Często łączone są one z tarasem, podestem lub klatką schodową dla innych kondygnacji. Cena remontu bądź zrobienia nowych schodów może wydawać się wysoka. Warto jednak pamiętać, że zwiększa się nie tylko prestiż nieruchomości, ale też jej wartość. Na korzyść niech przemówi fakt, że na rynku dostępny jest szeroki wybór klinkieru w różnych formach. Począwszy od płytek klinkierowych, poprzez cegłę, po bruk klinkierowy. Uwzględniając ogromną ilość wzorów i dostęp do szerokiej palety kolorów, klinkierowe schody stają się najlepszym rozwiązaniem.

Schody klinkierowe — mrozoodporność

To ogromna zaleta klinkierowych schodów. Technologia produkcji jest na tyle zaawansowana, że na rynku dostępny jest duży wybór mrozoodpornego klinkieru. Jest on łatwy w konserwacji, nie potrzeba wiele pracy, by zawsze wyglądał imponująco. Do tego jest trwały. Klinkierowe schody zewnętrzne to inwestycja na lata. Wyglądają znacznie lepiej niż te wykonane z betonu, czy też obłożone terakotą. Znacznie lepiej znoszą też mrozy. Warto wspomnieć, że do schodów klinkierowych produkowane są stopnice, które zwiększają dodatkowo efekt wizualny. Elementy te zwiększają też bezpieczeństwo użytkowników.

Klinkier na schodach — trwałość w domu i budynkach użytkowych

stopnice klinkierowe

Prawidłowo wykonane schody klinkierowe są trwałe. Jak przy większości tego rodzaju prac i tutaj wiele zależy od odpowiednio przygotowanego podłoża. Ważna jest także mieszanka klejowa do klinkieru oraz odpowiednia fuga. Stosowanie dobrych praktyk budowlanych sprawi, że schody będą prawdziwą wizytówką zapraszającą do wejścia. Tego rodzaju rozwiązanie sprawdzi się zarówno w domu, jak i budynku użytkowym. Z pewnością podniesie standard budynków, w których odbywa się handel lub prowadzone są usługi. Klinkierowe schody są bowiem znacznie lepszą wizytówką nieruchomości niż inne materiały, wymagające nieustannych napraw i serwisów.