Comex

Nowość ! – systemy tarasowe

Nowość ! – systemy tarasowe

Klinkierowe płyty tarasowe do łatwego ułożenia luzem na stabilnym podłożu – bez konieczności klejenia. Gwarancja trwałości ułożenia i komfortowego użytkowania przez dziesiątki lat. Dostępne w 24 kolorach oraz w 9 wymiarach: 400x400x35 mm, 700x400x35 mm, 700x400x22 mm, 394x394x35 mm, 594x394x35 mm, 794x394x20 mm, 604x400x20 mm, 400x400x20 mm, 600x600x20 mm.

NOWOŚĆ – wprowadziliśmy do sprzedaży 19 SYSTEMÓW TARASOWYCH – szczegóły w menu “Cennik”

 

Oferowane przez nas płyty tarasowe mają kolory i fakturę naturalnych kamieni, są znakomitym wyrobem do budowy tarasów naziemnych,  balkonów, tarasów dachowych – nad ogrzewanymi pomieszczeniami oraz ścieżek w ogrodach, wejść i wyjść z budynków. Płyty tarasowe znakomicie sprawdzają się na posadzkach w gastronomii, na parkingach, podjazdach oraz  w obiektach publicznych.

  

Główną zaletą stosowania klinkierowych płyt tarasowych jest łatwość i szybkość ich montażu oraz możliwość wieloletniego użytkowania  wykonanych, niezwykle stabilnych podłoży, natychmiast po ułożeniu płyt. Płyty mają powierzchnię antypoślizgową, gwarantowaną mrozoodporność i są kalibrowane – przycinane fabrycznie do wymiarów podanych powyżej.

Płyty tarasowe możemy układać, w zależności od przeznaczenia,  na grysie, na piasku, na podłożu betonowym  (na podkładkach PCV lub gumowych, podkładkach – talerzykach z zaprawą cementową, na wspornikach PCV stałych i regulowanych ) lub na zaprawie drenażowej. Możemy je również kleić do podłoża, pod warunkiem zastosowania odpowiedniej technologii budowy tarasu, dostępnej w COMEX. Można je ułożyć pozostawiając otwartą około 3 mm spoinę lub zamknąć spoinę specjalną uszczelką. Znakomicie sprawdzają się na tarasach wymagających remontu  – możemy je położyć na stare płytki.

Posadzki wykonane z użyciem klinkierowych płyt tarasowych są rozwiązaniem nowoczesnym, łatwym w wykonaniu, alternatywnym w stosunku do tradycyjnej metody budowy tarasów i balkonów, w której używane są płytki klinkierowe grubości najczęściej 10 mm, klejone do podłoża, dostępne w wymiarach: 24×24, 30×30, 45×30, 33×33, 60×30, 70×40 cm. Całkowity koszt wykonania tarasów i balkonów z użyciem klinkierowych płyt tarasowych, grubości 20, 22 i 35 mm, nie jest większy od kosztu tarasów i balkonów, wykonanych metodą tradycyjną: płyta betonowa + betonowa warstwa spadkowa + izolacja + mata drenażowa + szlichta + klej + płytka klinkierowa + fuga.

Szczegółowe informacje dotyczące montażu i zalet klinkierowych płyt tarasowych znajdziecie Państwo w lewym MENU – “Oferta”, w dziale „Klinkierowe płyty tarasowe”.

Taras na gruncie – płyty tarasowe ułożone na podsypce piaskowo-żwirowej:

Taras po renowacji: taras wentylowany – płyty na wspornikach PCV ułożonych na starych płytkach:

Taras wentylowany na płycie żelbetowej nad pomieszczeniem ogrzewanym – płyty na wspornikach PCV:

Taras na gruncie – płyty tarasowe ułożone na grysie:

Taras na płycie żelbetowej – płyty tarasowe ułożone na zaprawie drenażowej:

Płyty na zewnątrz na wspornikach PCV łączą się z płytkami wewnątrz pomieszczenia:

Taras na gruncie – płyty ułożone na grysie z zamontowanymi do nich lampami ogrodowymi:

Taras na gruncie na dwóch poziomach: z płytami na grysie i płytami na wspornikach PCV z systemowym obrzeżem:

Taras na podsypce żwirowej ( z lewej ) i na podsypce żwirowo-piaskowej ( z prawej ):

    

Taras wentylowany na ocieplonej płycie żelbetowej z hydroizolacją – nad pomieszczeniem ogrzewanym: