Comex

Systemy tarasowe

Nowoczesne systemy tarasowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnych płytek, płyt betonowych, kostki brukowej lub desek tarasowych. Płyty tarasowe wykonane z gresu ceramicznego swoim wyglądem i trwałością niczym nie ustępują klasycznym rozwiązaniom, a dodatkowo mają wiele zalet. Warto więc zastanowić się nad sprawdzonym systemem tarasowym, który uczyni Twoją przestrzeń do odpoczynku i relaksu jeszcze przyjemniejszą.

Systemy tarasowe – poznaj zalety nowoczesnych rozwiązań

Nowoczesne płyty do systemów wentylowanych wykonane z wytrzymałego gresu porcelanowego sprawdzają się podczas aranżacji tarasów, balkonów lub otoczenia posesji. Płyty te charakteryzują się doskonałą izolacją termiczną, a także wytrzymałością. Dzięki temu są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, mróz, czy wiatr. Ze względu na swoją solidną powłokę niestraszne są im również uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że nowoczesne systemy tarasowe to uniwersalne rozwiązanie do wielu zastosowań.

Płyty do systemów wentylowanych – zastosowanie

Ze względu na swoją wyjątkową strukturę płyty do systemów wentylowanych mogą być wykorzystywane zarówno do aranżacji naziemnych, jak i dachowych. Dzięki temu to doskonałe rozwiązanie do ułożenia nad pomieszczeniami ogrzewanymi, co pozwala zachować optymalną temperaturę podłoża, przyjemną dla wszystkich użytkowników.

Co więcej, gresowe płyty tarasowe doskonale sprawdzają się podczas aranżacji terenu wokół posesji. Dzięki temu mogą być wykorzystywane do układania ścieżek ogrodowych, przestrzeni wokół basenów oraz altan, a także przy wejściach do budynku. Ze względu na swoją wytrzymałość, sprawdzą się także na podjazdach samochodów osobowych.

Nowoczesne systemy tarasowe to rozwiązanie, które nie tylko elegancko się prezentuje, ale również zwiększa komfort użytkowania. Po aranżacje tego typu chętnie sięgają zarówno osoby prywatne, jak i instytucje publiczne. Płyty gresowe doskonale sprawdzają się w gastronomii oraz w innych lokalach usługowych, gdzie elegancki wygląd i zadowolenie gości mają kluczowe znaczenie.

Płyty do systemów wentylowanych – trwałość

Płyty do systemów wentylowanych z naszej oferty wykonane są z gresu porcelanowego , który od lat słynie nie tylko ze swojego eleganckiego wyglądu, ale również wyjątkowej wytrzymałości. Systemy tarasowe tego typu mogą więc być z powodzeniem wykorzystywane na zewnątrz, bez obaw o zmienne warunki atmosferyczne. Ze względu na doskonałą wentylację potrafią one utrzymać optymalną temperaturę w każdych warunkach. Dodatkowo gres porcelanowy to materiał odporny na uszkodzenia oraz dodatkowe obciążenie, dlatego bez przeszkód można na nim ustawiać elementy infrastruktury ogrodowej, np. stoły, krzesła, ławki, czy parasole.

Poznaj systemy tarasowe z naszej oferty

Dostępne w naszej ofercie systemy tarasowe to gwarancja najwyższej jakości w atrakcyjnych, przystępnych cenach. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym asortymentem, gdzie znajdziesz płyty do systemów wentylowanych w wielu ponadczasowych kolorach. W trosce o wygodę podczas układania płyt przygotowaliśmy wiele różnych wymiarów płyt, co ułatwia tworzenie wybranych aranżacji. Solidne systemy tarasowe to komfortowe rozwiązanie na długie lata, dlatego warto postawić na tę ponadczasową propozycję.

Klinkierowe płyty tarasowe

Klinkierowe płyty tarasowe do łatwego ułożenia luzem na stabilnym podłożu – bez konieczności klejenia. Gwarancja trwałości ułożenia i komfortowego użytkowania przez dziesiątki lat. Dostępne w 24 kolorach oraz w 9 wymiarach: 400x400x35 mm, 700x400x35 mm, 700x400x22 mm, 394x394x35 mm, 594x394x35 mm, 794x394x20 mm, 604x400x20 mm, 400x400x20 mm, 600x600x20 mm.

NOWOŚĆ – wprowadziliśmy do sprzedaży 19 SYSTEMÓW
TARASOWYCH – szczegóły w menu “Cennik”

Oferowane przez nas płyty tarasowe mają kolory i fakturę naturalnych kamieni, są znakomitym wyrobem do budowy tarasów naziemnych,  balkonów, tarasów dachowych – nad ogrzewanymi pomieszczeniami oraz ścieżek w ogrodach, wejść i wyjść z budynków. Płyty tarasowe znakomicie sprawdzają się na posadzkach w gastronomii, na parkingach, podjazdach oraz  w obiektach publicznych.  

Główną zaletą stosowania klinkierowych płyt tarasowych jest łatwość i szybkość ich montażu oraz możliwość wieloletniego użytkowania  wykonanych, niezwykle stabilnych podłoży, natychmiast po ułożeniu płyt. Płyty mają powierzchnię antypoślizgową, gwarantowaną mrozoodporność i są kalibrowane – przycinane fabrycznie do wymiarów podanych powyżej.

Płyty tarasowe możemy układać, w zależności od przeznaczenia,  na grysie, na piasku, na podłożu betonowym  (na podkładkach PCV lub gumowych, podkładkach – talerzykach z zaprawą cementową, na wspornikach PCV stałych i regulowanych ) lub na zaprawie drenażowej. Możemy je również kleić do podłoża, pod warunkiem zastosowania odpowiedniej technologii budowy tarasu, dostępnej w COMEX. Można je ułożyć pozostawiając otwartą około 3 mm spoinę lub zamknąć spoinę specjalną uszczelką. Znakomicie sprawdzają się na tarasach wymagających remontu  – możemy je położyć na stare płytki.

Posadzki wykonane z użyciem klinkierowych płyt tarasowych są rozwiązaniem nowoczesnym, łatwym w wykonaniu, alternatywnym w stosunku do tradycyjnej metody budowy tarasów i balkonów, w której używane są płytki klinkierowe grubości najczęściej 10 mm, klejone do podłoża, dostępne w wymiarach: 24×24, 30×30, 45×30, 33×33, 60×30, 70×40 cm. Całkowity koszt wykonania tarasów i balkonów z użyciem klinkierowych płyt tarasowych, grubości 20, 22 i 35 mm, nie jest większy od kosztu tarasów i balkonów, wykonanych metodą tradycyjną: płyta betonowa + betonowa warstwa spadkowa + izolacja + mata drenażowa + szlichta + klej + płytka klinkierowa + fuga.

Szczegółowe informacje dotyczące montażu i zalet klinkierowych płyt tarasowych znajdziecie Państwo w lewym MENU – “Oferta”, w dziale „Klinkierowe płyty tarasowe”.

Taras na gruncie – płyty tarasowe ułożone na podsypce piaskowo-żwirowej:

Taras na gruncie – płyty tarasowe ułożone na grysie:

Płyty na zewnątrz na wspornikach PCV łączą się z płytkami wewnątrz pomieszczenia:

Taras na gruncie – płyty ułożone na grysie z zamontowanymi do nich lampami ogrodowymi:

Taras na gruncie na dwóch poziomach: z płytami na grysie i płytami na wspornikach PCV z systemowym obrzeżem:

Taras na podsypce żwirowej ( z lewej ) i na podsypce żwirowo-piaskowej ( z prawej ):