Baza wiedzy

Jak unikać wykwitów na ścianie z klinkieru?

Jak uniknąć wykwitów? Na nieprawidłowo położonej elewacji z klinkieru z czasem może dochodzić do pojawienia się białych plam. To wykwity solne, które tworzą się najczęściej na nieprawidłowo wentylowanych ścianach.

Jak uniknąć wykwitów? Na nieprawidłowo położonej elewacji z klinkieru z czasem może dochodzić do pojawienia się białych plam. To wykwity solne, które tworzą się najczęściej na nieprawidłowo wentylowanych ścianach. Powstają w wyniku rozpuszczania się solizawartych w klinkierze. Przyczyny ich powstawania szukać należy w wilgoci dostającej się pod powierzchnię muru. Powodem może być także użycie niewłaściwej zaprawy do cegły klinkierowej na elewacjach. Bardzo ważne jest zarówno fachowo wykonane połączenia murarskie, jak i szczelne obróbki blacharskie.

Wykwity solne na ścianie – jak unikać?

Wykwity solne na ścianie

Sukces leży we właściwej zaprawie. Powinna być dostosowana zarówno do powierzchni ściany stanowiącej podłoże, jak i powierzchni cegieł klinkierowychPowstawanie wykwitów często związane jest z nieszczelnościami pomiędzy warstwami cegieł i przedostającą się do wnętrza muru wilgocią.. Dlatego tak istotna jest jakość połączenia i staranność jego wykonania. Nie bez znaczenia są wszelkie tutaj prace wykończeniowe, które odpowiednio zabezpieczą ścianę. W przypadku elewacji z klinkieru nie warto się spieszyć. Lepiej skupić się na dobrym uszczelnieniu warstw cegieł podczas murowania i zapewnieniu właściwej cyrkulacji powietrza wewnątrz domu. Istotnym czynnikiem mającym wpływ na przyczyny powstawania wykwitów jest właśnie niewystarczająca wentylacja pomieszczeń w budynku.

Jak zlikwidować wykwity na klinkierze?

Jak zlikwidować wykwity na klinkierze?

Osuszanie ścian wewnętrznych stosowane jest także podczas usuwania wykwitów. Po ustaleniu miejsca i przyczyny nieszczelności oraz dokonaniu niezbędnych prac naprawczych koniecznością staje się usunięcie wilgoci z pomieszczeń. Po wyschnięciu elewacji z klinkieru i zapewnieniu właściwej cyrkulacji powietrza wewnątrz budynku można rozpocząć etap czyszczenia elewacji z wykwitów. Najlepiej sprawdzają się przy tym dedykowane preparaty usuwające zacieki i przywracający ścianie estetyczny wygląd. Z pomocą przyjdą także specjalne preparaty hydrofobizujące, które impregnują klinkier. Opady deszczu i wilgoć z powietrza spływają dzięki temu po murze, nie przenikając do jego wnętrza. Usuwanie wykwitów i właściwe zabezpieczenie elewacji z klinkieru znacznie przedłuża jej dobrą kondycję i wytrzymałość.

Wykwity solne na ścianie z klinkieru – jak walczyć z wilgocią?

Wykwity solne na ścianie z klinkier

W każdym budynku konieczne jest zapewnienie odpowiedniej wentylacji i cyrkulacji powietrza. Ściany w naturalny sposób osuszają się podczas wietrzenia pomieszczeń, dlatego jest to ważny element walki z wilgocią. Stosowanie preparatów do usuwania wykwitów powinno odbywać się równocześnie z wietrzeniem i osuszaniem elewacji z klinkieru. Gwarantuje to wyższą skuteczność prowadzonych prac zabezpieczających. Wewnątrz budynku, obok niskiej wilgotności powietrza, powinno się utrzymywać dodatnią temperaturę. Zabezpieczy to przed przemarzaniem ścian i powstawaniem wykwitów. Przy zastosowaniu właściwej zaprawy i zastosowaniu podstawowych zasad związanych z prawidłowym utrzymaniem budynku, elewacja z klinkieru będzie długo cieszyła i zabezpieczała ściany przed wilgocią.

Inne porady

Płytki tarasowe drewnopodobne to niezwykle ważny element podczas aranżacji posesji. Znajdują one szczególne zastosowanie na etapie wykańczania albo remontu tarasu lub balkonu, który będzie miejscem odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu.
Schody wykonane z klinkieru to nie tylko gwarancja eleganckiego wyglądu, ale również wysokiej trwałości. Dzięki temu materiał ten będzie idealnym wyborem dla osób, które poszukują ponadczasowych i uniwersalnych rozwiązań do aranżacji terenu swojej posesji.
Cegły klinkierowe i płytki elewacyjne to materiał o naturalnym i ponadczasowym stylu, który sprawdza się w wielu sytuacjach. Wśród najważniejszych zalet tych produktów należy wymienić wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne oraz skrajne temperatury.

Comex

Adres: ul. Poloneza 93, 02-826 Warszawa
Telefon: +48 537 636 795, +48 22 644-95-24, +48 22 648-09-02
E-mail: marcinp@comex.waw.pl, sdorota@comex.waw.pl, comex@comex.waw.pl 

Projektowanie

Adres: ul. Poloneza 93, 02-826 Warszawa
Telefon: +48 537 636 795
E-mail: projekty@comex.waw.pl

Baustoff+Metall Polska
sp. z o.o.

Adres: ul. Poloneza 93, 02-826 Warszawa
Telefon: +48 22 644-95-11, +48 22 648-09-02
E-mail: dorotas@comex.waw.pl, annap@comex.waw.pl, magdaw@comex.waw.pl
Fax: +48 22 644-95-13

Pracujemy w godzinach

Od Poniedziałku do Piątku
w godzinach 7.00 – 16.00
Sobota i Niedziela: nieczynne

Copyright 2021 Comex. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie S P E C T A R.pl